Korund je najpoužívanejší abrazivo

 abrazívum na pieskovanie

Pri pieskovanie sa používa špeciálna látka, možno že by sa dalo povedať aj piesok, ale nie tak úplne. Týmto sypkým materiálom sa všeobecne hovorí abrazivo na pieskovanie. Pokiaľ chcete tryskať, bez toho vám to pôjde veľmi ťažko. Dnes vám poradíme, ako abrazivo vyberať a kde ho kúpiť.

Pieskovanie


Ide o proces, kedy zbavujeme materiál jeho pôvodného náteru alebo hrdze. Pri pieskovanie dochádza k vrhanie abrazíva pod vysokým tlakom vzduchu, ktorý naráža na povrch predmetu, ktorého povrch chceme očistiť. Pieskovať je možné skoro čokoľvek, vždy je ale nutné pamätať na vhodný výber abrazívneho materiálu.

Abrazivo do pískovaček


Abrazívum je tvrdý materiál, používaný k samotnému pieskovanie predmetov. Na výbere tohto materiálu záleží, pretože existuje niekoľko typov, líšiacich sa napríklad hneď v niekoľkých parametroch. Napríklad je odlišná hrubosť či tvrdosť. Aby sme vybrali vhodné abrazívum, je nutné poznať tryskaný materiál, rozsah, kvalitu a spôsob tryskanie, odborne tryskacie zámer.

Druhy abrazíva


Prvým materiálom, ktorý sa používal na pieskovanie bol prekvapivo obyčajný piesok, pretože bol všade. Teraz sa však najčastejšie používa:

- korund,
- sklené guľôčky,
- zirblast,
- oceľová drť,
- škrupiny orechov,
- piesok.

Nákup abrazíva


Ak chcete nakúpiť abrazivo a zároveň aj radu, je dobré nakupovať tam, kde tomu rozumie. Takýmito odborníkmi je spoločnosť Spolmont, ktorá dodáva kompletné tryskanie kabíny vrátane všetkého príslušenstva. Ako bonus sa zaoberá vývojom a distribúciou abrazíva do pískovaček.

Pre vývoj najmodernejších abrazívnych materiálov používa vlastný testovacie centrum, vďaka ktorému potom dokážu vybrať abrazivo na mieru pre daný projekt. Svojim zákazníkom ďalej ponúka nastavenie a nastavenie tryskacieho zariadenia, ktoré má vplyv na kvalitu a spotrebu energií pri tryskanie.

Abrazivo možno zakúpiť v mnohých druhoch balení, najčastejšie sa jedná o odolné sáčky s hmotnosťou 25 kg, ktoré chránia abrazivo pred vlhkosťou. Ďalším variantom je napríklad kartónový obal s hmotnosťou 1 t, zapásaný textilným popruhom. Poslednou možnosťou Big bag s hmotnosťou 1t.

  • Last updated on .
Would you like to have your article published here?

Contact us by e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © 2022 - created by Joomla4